آخرین به روز رسانی سایت: 1441 روز و 20 ساعت و 16 دقیقه قبل
 
کد مطلب: 3146
زمان انتشار: 18 آبان 1390 - 11:18:13
بازدید از این مطلب: 9271
شما بسلامت باشید
قاسم عزیزی

شما بسلامت باشید

 >  -

 قاسم عزيزي هستم - فرزند لارستان-  متولد شهر لار و اهل روستاي دنگز.تا امروز با خبرهايم با شما حرف زده ام اما  در شرايط كنوني مي خواهم يك گام فراسو ی خبر بگذارم ...

به احتمال زياد همه ي شما مصاحبه ي من با علي اصغر حسني را شنيده ايد مصاحبه اي كه از آن كلمه هايي چون فاشيست، ناسيوناليست و امثال آن در خاطرها ماند.... هدف من از مصاحبه با او طرح سوالاتي بود كه در ذهن هر لارستاني وجود داشت.  اما این مصاحبه حاشیه هايي هم داشت.

در اواسط مصاحبه ی اول لحن و كلام  آقاي حسني آنقدر بلند و تند شد كه لحظاتی برای جان خودم و لحطه ای دیگر برای جان حسنی نگران شدم. او آنقدر عصبانی شد که با خود گفتم الان است که بیفتد بمیرد... مخصوصا آن قسمت كه خطاب به مسولان لاري فرياد مي زد اي مسولين بي كفايت لاري...البته سخنان و فايل صوتي كه در اختيار شماست همه آن مصاحبه نيست و قسمتي از مصاحبه بنا بر برخي اصول اخلاقی و مصالح اجتماعی در ميان مردم انتشار نيافت. البته من براي انتشار اين مصاحبه در رسانه هاي محلي از علي اصغر حسني اجازه گرفته بودم.اما پس از انتشار مصاحبه وی به ان معترض شد . شاید او فکر نمی کرد که همه سخنانش را ضبط کرده ام و شاید هنوز هم نداند آن روز در عصبانیت چه گفته است. 

با انتشار اين خبر و تكثير غیر قابل باور فايل صوتي در كوچه و بازار  انتظار مي رفت مسولان در واكنش به چنين ادبياتي، سخني جاري سازند اما با سكوت مطلق اين مسولان مواجه شديم...رسانه ای هم جز صحبت نو و میلاد لارستان وجود نداشت که پاسخی بگوید! خوشبختانه امروز لارستان در خلاء رسانه اي بسر نمي برد و به یمن نزدیک شدن به انتخابات همه به فکر خبر رسانی و ارائه ی تحلیل و دعوت به وحدت و...افتاده اند.

 مصاحبه ي دوم با علي اصغر حسني براي تكميل مصاحبه اول صورت گرفت البته اين مصاحبه اصلا مصاحبه نبود چرا كه اينبار من و دوست خبر نگارم ديگر با شخص علي اصغر حسني روبه رو نبودیم بلكه با جمعی از افراد مواجه بودیم كه  در عمل به محافظ شباهت داشتند. عليرغم اصرار مابراي تنها گذاشتن آقاي حسني  هيچ يك از افراد حاضر اتاق را ترك نكردند. علي اصغر‌حسني اينبار بسيار محتاطانه به سوالات پاسخ مي گفت البته هر از گاهي هم عصبي مي شد كه بلافاصه با تذكر اطرافیانش مواجه مي شد. با وجود تمام اين ها باز هم علي اصغر حسني ادبيات خود را تصحيح نكرد و باز به شخصیت ها و روحانیون لارستان حمله‌ور شد.

اوج عصبانيت علي اصغر حسني در پاسخ به اين سوال نمود يافت كه "آقاي حسني شما در گفت و گو ی تلفني به بنده گفتين كه دکتر كاظم رحيمي نژاد حق دخالت در مسائل منطقه را ندارد و اگر دخالت كند با وي برخورد خواهم كرد/آقاي حسني مي توانم بپرسم چه برخوردي با وي خواهيد كرد؟"حسني حرف های نامعقول زیادی را در شدت عصبانيت و در حالی که ايستاده بود به دكتر رحيمي نژاد نسبت مي داد. در این حال جوانکی با صداي تقريبا بلندي به من گفت: شما حق پرسيدن اين سوال را نداريد.من به وي تاكيد كردم كه "آقا شما حق نداريد به من خبرنگار بگوييد كه حق پرسيدن چه سوالي دارم و حق پرسيدن چه سوالي راندارم آقاي حسني به عنوان نماینده ی  مردم موظف است به سوالات من پاسخ دهد و يا اينكه خود او مختار است كه به كدام سوال من پاسخ دهد یا ندهد" مصاحبه به گونه اي خاتمه يافت كه آقاي حسني همچنان با صداي بلند اتاق را روي سرش گذاشته بود و اطرافیانش سعی می کردند او را از اتاق بیرون ببرند...

در چند هفته ي گذشته نيز در مصاحبه هايي كه با او در مجلس شوراي اسلامي داشتم حول موارد گوناگون با بحث پرداختيم نخست بررسي اين موضوع كه چرا علي اصغر حسني عملكرد دولت دهم را صفر دانسته حرف زدیم. وی می گفت: من اين موضع گيري را بدليل تعلل در ادغام وزارتخانه ها اتخاذ كردم والبته نشريه حمايت گراش اين مورد را به اغراق درج كرده و من عليه اين روزنامه شكايت كرده ام. در مورد شركت برگ سبز مطهر او نخست هرگونه مشاركت خود را در اين شركت تكذيب كرد اما سپس اظهار داشت:من در برخي موارد جزئي با اين شركت همكاري داشتم.( علی اصغر حسنی رئیس هیئت مدیره شرکت سبز مطهر بوده و هیچ گاه استعفایش در جریده ای رسمی ثبت نشده است)

جزئيات مصاحبه با سيد شكرالله زندوي نيز به اطلاع بازدیدکنندگان پايگاه خبري و تحليلي صحبت نو رسيد. از نگاه بنده اصلا جايز نبود كه وي با چنين ادبيات تندی مردم شهر لار را مورد هجوم قرار دهد. نسبت دادن صفتي چون خودگرا و خودپرست و خودبين با هر آرايش واژه اي ممكن به مردم شهر لار مطلقا نادرست و دور از انصاف است..آقاي زندوي باید بداند جو ناسيوناليستي و خودگرايي در زمان آقاي حسني و با نمايندگي وي شایع شده است؟ ما نيز معتقديم كه شهرستان شدن حق همه ي بخش هاي لارستان است اما در اولويت قرار گرفتن بخش ها نيز ضروريست. بخش اوز با سابقه اي طولاني و داشتن پتانسيل ها و ظرفيت هاي كافي مستحق اين بود كه در ارتقا نسبت به ساير بخش ها ارجح باشد. اما آقاي حسني با همان ديدي كه شما به مردم شريف شهر لار نسبت مي دهيد بخش گراش را با زیر مجموعه های اوز و بیرم به شهرستان ارتقا داد. آيا اين كار خودگرايي،خودپرستي،خودكامگي،خودشيفتگي و هر صفت متنوعي كه از گفتمان شما استخراج مي شود،نيست؟ آقاي زندوي شما هم که مدام از از ارتقای زادگاه خود سخن می گویید. این خود گرایی نیست؟ شما از بدو كار  "حمله به لار" را كليد زده ايد، اين تاكتيكي كه شما در دستور كار قرار داده ايد مربوط به چهار سال پیش است و نسخه ای  تاریخ گذشته محسوب می شود. البته اين گونه رويكردها  مي تواند نشان ضعف تحلیل و بداقبالي شما باشد و عامل مهمی در ریزش  آرای شما خواهد بود. لارستان در انتظار ایده های نو و شخصیت های نوگرا است.شما بسلامت باشید.

 - 


قاسم عزیزی
زمان انتشار: 18 آبان 1390 - 11:18:13
نظرات
استان من لارستان >26 آبان 1390 - 17:52:34
چشممون روشن این نماینده دروغگو هم که تشریف داشتند!!! دوما حالا باز هم بگویید لار به توابع اهمیت نمی دهد نمونه اش جناب اقای عزیزی که ما قبولش داریم.
ایمیل:    سایت: bazigar.mahtarin.com
بدون نام >25 آبان 1390 - 19:38:23
به خدا شما صحبت نوي ها روباه مكاريد
ایمیل:    سایت:
سهيلي >23 آبان 1390 - 10:44:09
سلام حيفم آمد كه در مورد چنين تحليل شايسته اي نظري ندهم و از قاسم عزيزي تشكري نكنم-عزيزي عزيز به عنوان يك شهروند اوزي حمايت قاطعانه شما از ارتقا بخش اوز سپاسگزارم-آقاي زندوي حمله به شهر لار و مردمان شهر لار به نظر من همان سخنان فاشيست و ناسيوناليست و مردمان ... آقاي حسني است-شما مانند حسني موضع گيري مي كنيد و مطمئنا آدم عاقل از يك جا دو بارنيش نمي خورد/
ایمیل:    سایت:
ياد دوران مدرسه بخير >23 آبان 1390 - 10:35:59
من از دوستان دوران دبيرستان قاسم عزيزي هستم واقعا به اين دوستم تبريك مي گم كه اينقد شناخته شده و محبوب واقع شده.عزيزي خودمون واسه مردم بنويس و فقط به خاطر مردم قلم بزن.
ایمیل:    سایت:
tnt >22 آبان 1390 - 18:59:13
ghashang boood tanx
ایمیل:    سایت:
بدون نام >22 آبان 1390 - 18:36:54
تا ديروز عزيزي گراشي بودي حالا آمده اي به وسط ميدان كه چي؟ جهره ي مات شما بلاخره شفاف خواهد شد.
ایمیل:    سایت:
دوستي از كورده >22 آبان 1390 - 18:16:39
آقاي عزيزي همه ما در جريان فعاليت هاي سخت و طاقت فرساي شما بوده و هستيم.شايد شما ما را نشناسيد اما ما شما را كاملا مي شناسيم. برادران و خواهران و مراجعه كنندگان محترم پايگاه خبري تحليلي صحبت نو اونهايي كه امروز دارن به اين آقا توي اين سايت هاي جديد التاسيس بد و بيراه مي گن بايد بدونن كسي كه توي اون خفقان رسانه اي با قلم خودش شفاف سازي كرد و اون آقاي برگ سبز مطهري رو به ستوه در آورد اين مرد بود. من به عنوان يك كورده اي كه از لحاظ مسافت همسايه ي روستاي دنگز هستم به اين جوان دلاور تبريك مي گوييم.او با اين كارش به همه فهماند لارستان لارستان است و هيچ نگاه تبعيض گونه اي وجود ندارد، نگاه و ديدگاه و قلم اين فرد اولين گام و اولين قدم براي همدلي همه ي بخش هاي لارستان است رويكرد او گوياي اين است كه بين لار و دنگز و كورده و دهكويه و اوز و بيرم وبنارويه و...خط مشي وجود ندارد همه يكي هستيم براي بزرگ شدن موظفيم يكي باشيم. آقاي عزيزي با تشكر و سپاس فراوان.
ایمیل:    سایت:
reza >20 آبان 1390 - 18:52:45
vahadate manteghe ra beham nazanid.aqaye azizi an donya javab pas khahi dad
ایمیل:    سایت:
لارستان وطنم >20 آبان 1390 - 14:43:46
دکترقادری در نامه ای با عنوان مهندس نیکزاد وزیر راه و شهرسازی خواستار شد : مطالعه مسیر راه آهن لار، لامرد و اختصاص اعتبار لازم در این نامه که رونوشت آن به معاونت عمرانی استانداری فارس، اداره کل راه و ترابری لارستان، فرمانداریهای لارستان و لامرد جهت پیگیری آمده است : چنانچه استحضار دارید مطالعه خط آهن زادمحمود-لار-لامرد-عسلویه یکی از طرههای مطالعاتی مندرج در قسمت ج جدول 12 بودجه 90 است که باید از محل منابع این جدول برای آن مبلغی اختصاص داده شود. در این نامه آمده است : از آنجا که بخشی از این مسیر(زادمحمود به لار)در حال ساخت است و بخشی از آن به عنوان بخشی از خط آهن عسلویه به شیراز منظور شده است(عسلویه-لامرد) و لذا فقط باقیمانده این مسیر (لار-لامرد) نیازمند مطالعه است دستور حضرتعالی برای اختصاص مبلغ یک میلیارد ریال از محل منابع این جدول برای انجام مطالعات باقیمانده مسیر مایه امتنان است.
ایمیل:    سایت:
لاف >20 آبان 1390 - 10:28:40
«خبرنگار اسطوره»!!!!!! آقا بيخودي گندش نكنيد مگه چيكار كرده؟؟؟
ایمیل:    سایت:
بدون نام >20 آبان 1390 - 10:24:44
آقاي عزيزي مي توانم بپرسم چرا تا اين همه مدت سكوت كرديد؟ آقاي عزيزي آيا اين حقيقت است كه شما از حاميان كاظم رحیمی نژاد هستيد؟ جناب عزيزي سوالي كه براي همه ي ما جالب است اين است كه چه معيارهايي رات براي اين اتخاب قرار داده ايد؟ عزيزي گرامي با توجه به اينكه شما يك خبرنگار پايتخت نشين و فعال رسانه اي در خبرگزاري فارس هستيد مي توانم بپرسم چرا هنوز به شهرستان لارستان اينهمه توجه خاصي داريد؟ با تشكر.
ایمیل:    سایت:
خادم الحسین ( ع ) >20 آبان 1390 - 07:46:44
سعدی شاعربزرگوار :پرتو نیکی نگیرد آنکه بنیادش بد است / تربیت نا اهل را چون کردکان بر گنبد است .درود بر آقای عزیزی
ایمیل:    سایت:
رجب >19 آبان 1390 - 19:58:52
شما بسلامت باشيد عجب حرف پر معنايه
ایمیل:    سایت:
بدون نام >19 آبان 1390 - 19:37:25
آقاي عزيزي واقعا از زحمات شما سپاسگزاريم.
ایمیل:    سایت:
بدون نام >19 آبان 1390 - 15:02:03
چه كسي مي داند رسم پروانه شدن پرواز نيست...رسم پروانه شدن يعني اين...كه بياموزي شيوه ي پرواز را... آقاي عزيزي متشكريم
ایمیل:    سایت:
نظر من >19 آبان 1390 - 14:46:04
اي كاش اين مطلب را نمي زديد جناح گيري ها عليه اين خبرنگار تاريخي كمر اين فعال رسانه اي رو مي شكنه!
ایمیل:    سایت:
تقاضا  >19 آبان 1390 - 14:43:41
ما از صحبت نو می خواهیم که بقیه حرف های آقای نماینده که توهین به روحانیت صحبت نو ولارستان است به موقع از طریق رادیو آنلین یا نوشتن به مردم لارستان اطلاع دهید . متشکرم .
ایمیل:    سایت:
تشكر >19 آبان 1390 - 14:35:18
پشت آقاي عزيزي رحيمي نزاد نيست بلكه همه ي مردم لارستان بزرگ هستند دفاعيات وي از بخش اوز ستودنيست.آقاي عزيزي از طرف مردم اوز از شما سپاسگذارم.
ایمیل:    سایت:
sohrab >19 آبان 1390 - 14:30:25
اقاي عزيزي شما ماندگار ترين خبرنگار در تاريخ خبرنگاري لارستان بزرگ خواهيد بود چراكه در حساس ترين مواقع به ميدان اومديد و مردمو مطلع ساختين.
ایمیل:    سایت:
حمله ي وباگ هاي گراشي به قاسم عزيزي larvote: "خلوت خواه" قاسم عزیزی بهانه ای برای آنچه نباید گفت و اصرار بر کاری است که در نهانگاه چه می گذرد؛ حال جای این سوال خالی نیست که چرا قاسم عزیزی ابرام در ترک حضار دارد؟ چرا وی اصرار دارد "دوربین مخفی*" خود بدون حضار برپا دارد؟ بر فرض محال اگر این خبرنگار کوشا از عصبانیت دچار سکته شود دیگر چه کسی دست اندرکاران "آمبولانس" و اورژانس را باخبر خواهد کرد؟ چه کسی این تاخیر خبررسانی از گزارش پرحرارت را بعهده خواهد گرفت؟ در این صورت اگر ایشان (نعوذبالله) بیافتد و بمیرد چه کسی خون او را برگردن خواهد گرفت؟! و اگر در پی آن، نماینده هم جان تسلیم کند دیگر "لارستان**" چه کند؟! واقعا بعد از نبود این خبرنگار خبره ، سوالات وزینی همچون "نوع برخورد با کاظم رحیمی نژاد" را دیگر که بپرسد؟ چه کسی بپرسد که اگر "إل" گفتی چه "بِ لی"می گویی؟ اگر وی نباشد دیگر چه کسی خلوتگاه مدیران را دریابد؟ انوقت چه کسی "صفر" را زیرصفر معنا کند؟ چه کسی چای را "برگ سبز" بپندارد؟ چه کسی اوز و بیرم را زودتر از وزارت کشور زیرمجموعه گراش کند؟ چه کسی خودگرایی را تکذیب کند؟ چه کسی حس پنجگانه را با حس فاشیستی و ناسیونالیستی ترکیب کند؟ کدامین "گل پرپری" چسب خوشیفتگی را وا کند؟ کدامین نخبه ای خودکامگی و خوپرستی را لقب کند؟ وای بر ما! این خبره در لار مرد! دوباره پا به عرصه حیات گذارد و در شهر گراش یا بیرم به دنیا بیاید چه کند!؟
ایمیل:    سایت:
اخه چرا؟؟؟؟!!! >19 آبان 1390 - 13:44:08
من نمي دانم چرا دكتر منصور كشفي در دوره قبل ردصلاحيت شدند اما حسني وزندوي در اين دوره رد صلاحيت نمي شوند مخضوضا حسني وديگر اينكه مسولين شهرستان.استان وكشوري هركسي كه براي لار ولارستان كار نميكند رااز صمتش بركنار نميكنند اما كسي كه براي لار ولارستان كار ميكندرا سريع از صمتش بر كنار ميكنند؟
ایمیل:    سایت:
عمرانف >19 آبان 1390 - 13:40:11
همیشه این طوربوده: هرکس که بی منطق است وکم عقل داد میزند وهیاهو به پامی کند!!عاقل متانت داردو بامنطق قوی وباآرامش جواب می دهد!!
ایمیل:    سایت:
بدون نام >19 آبان 1390 - 13:01:29
تيتر يك وبلاگ گراشي نسيبت به اظهارات اين شخص «عزيزي با تيتر مطلقا توهيني "شما به سلامت باشيد"»
ایمیل:    سایت:
رضا از خنج >19 آبان 1390 - 12:46:28
بنظر من اين شخص فردي بسيار آب زير كاهي است چون كه كسي كه چنان تاكتيكي رو دنبال مي كنه جز حمله نكردن بخود و كانديد مورد نظر خود همه رو با هر عملكردي كه دارنو مي كوبه
ایمیل:    سایت:
احسان کرمونی >19 آبان 1390 - 12:41:00
درود بر آقای عزیزی واقعا که باید تشکر کرد.(نیم کیلو باش ولی مرد باش)
ایمیل:    سایت:
بدون نام >19 آبان 1390 - 12:29:59
آقاي زندوي شما هم كه ! بيخيال بزار نگم
ایمیل:    سایت:
اچمی >19 آبان 1390 - 11:55:06
اقای محترم شما که می گویید حق اوز است نه گراش جمیعت گراش 40 هزار نفر است واوز 20هزار حالا باز بگویید حق اوز است شما انصاف ندارید
ایمیل:    سایت:
دليري از شرفويه >19 آبان 1390 - 11:52:46
جناب عزيزي من به عنوان يك شرفويه اي از شما بسيار متشكرم اما نظر شما به كانديداهاي لاري چيست آيا آنها مسير را درست مي روند اگر شما اين مواضعتان هم مشخص كنيد مسئله شفاف تر مي شود.در ضمن همه مي دانند كه شما جزو كاروان .. رحيمي نژاد هستيد.خدا قوت.
ایمیل:    سایت:
يك سوال >19 آبان 1390 - 11:43:32
آقاي عزيزي يك سوال چرا شما آن زمان كه فايل صوتيتان ترويج يافت به ميدان نيامدي؟اين سياست ها را چه كسي به شما نشان مي دهد؟
ایمیل:    سایت:
لارستاني حق طلب >19 آبان 1390 - 10:33:36
درود بر آقاي عزيزي لارستاني با غيرت
ایمیل:    سایت:
بدون نام >19 آبان 1390 - 08:30:58
افرين به اقا قاسم عزيز با اين هنر ودرايت كه توانسته ادم ير مدعا را دست به سر به اين سو وان سو سر بدواند
ایمیل:    سایت:
دلسوز >19 آبان 1390 - 08:05:57
آفرین به شما که سره را از ناسره تشخیص می دهید و این ... نماهای دنیا پرست که دین را به دنیا می فروشند را می شناسید که برای رسیدن به مقام به هر  .....خداوند دشمنان مردم نجیب لارستان را از ...قرار داده که سعی می کنند با دروغ پراکنی محبوب شوند اما موضوع برعکس می شود .
ایمیل:    سایت:
على >19 آبان 1390 - 01:55:10
خيلى وقته به دليل سانسور شدن حرفهام كامنت نذاشتم اما الان حيفم اومد از اقاى عزيزى تشكر نكنم درود بر شما واقعا ادم بايد خيلى صبر و جرات داشته باشه كه بتونه با ادم بى منطقى مثل حسنى مصاحبه كنه در مورد زندوى هم نظر من اينه كه وارد نشدن بعضى از بزركان لارستان مثل اقاى ر... به مساله انتخابات باعث شده اينها روشون زياد بشه حسنى و زندوى مطمىن باشن اشتباهات دوره قبل تكرار نميشه
ایمیل:    سایت:
لارستانی >19 آبان 1390 - 00:15:36
این دو نفر با تخریب مرکز لارستان می خواهند رای جمع کنند . غافل ازاینکه طی این چند سال به علت اینکه 80 درصد مسئولین با سیاست آقای حسنی غیر بومی بوده اند که اکثریت این مسئولین غیر دلسوز نسبت به کل لارستان نشان داد ه اند . پس ما مردم عادی که مسئولیتی نداشتیم که بخواهیم برای بخش ها وروستا ها کار بکنیم حتی برای ما هم کار نکردند . حتی کار شکنی هم انجام دادند . مثل جریان دانشگاه علوم پزشکی . پس ما به هردو نفر اعلام می کنیم .که با این ترفند که بین بخش ها وروستا ها با لار به هم بزنید گذشته است . همه مردم لارستان بیدار شده اند . اصلا آقای زندوی شما یک یا دوعدد کار اساسی طی این مدت برای لارستان یا زادگاهت برای مردم بیان نمایید . شما برگردد به بندر عباس وآنجا خدمت بکنید . ما به شما امیدی نیست ....
ایمیل:    سایت:
بدون نام >18 آبان 1390 - 21:47:18
آقای دانا من به عنوان یک گراشی حق میدهم که حسنی زود رنج وتند است ولی نیت اش در برابر دوستانش خوب است او قصد داشتید که او را از مجلس بیرون کنید. امروز لاریهای زیادی در گراش کار می کنند وحتی شهرک صنعتی گراش که همه می دانند که توسعه به نفع همه است اگر اوز هم شهرستان شود به نفع گراش است و باید اختلافات قومی وقبیله ای کنار بزاریم واونی که سنی است حق ندارد تو شهرش کار کنه. من قول میدم که حسنی با برشی که داره بدون رای مثل...با در خواست مجلس نماینده میشه و نیازی به رای ما وتو نداره و او وقتی داره مصوبه تصویب می کنه برش اونا هم داره
ایمیل:    سایت:
گيج >18 آبان 1390 - 20:40:08
حرف كيو باور كنيم نماينده ، كانديداها يا خبرنگار؟
ایمیل:    سایت:
لارستان سرافراز >18 آبان 1390 - 20:28:52
عزيزي تشكر تشكر
ایمیل:    سایت:
حسين رضوي >18 آبان 1390 - 20:25:00
خبرنگار يعني چشم و گوش مردم پس يقينا سخنان آقاي عزيزي بدون هيچ منفعت هاي شخصي درست و صحيح است
ایمیل:    سایت:
ديده بان حقوق بشر >18 آبان 1390 - 20:11:47
آقاي زندوي مردم بيدارن آگاهن ...
ایمیل:    سایت:
زره بين >18 آبان 1390 - 20:01:24
پس آتش بيار معركه طي اين چند ماه شما بوديد، بابا دست مريزا خيلي حرفه اي عمل مي كني
ایمیل:    سایت:
بدون نام >18 آبان 1390 - 19:58:09
آقاي عزيزي من بعنوان يك لارستاني از زحمات شمامتشكرم دلسوزي شما بر هيچ كس پنهان نيست و شما با اين نشست و گفت و گو ها با اين افراد مي توان گفت درصد قابل توجهي نسبت به افراد عادي آگاه ترين.مي توان گفت نوشته هاي شما فصل الخطاب است براي همه.
ایمیل:    سایت:
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)

آدرس وب سایت یا وبلاگ (اختیاری)

http://

نظر شما

لطفا کد امنیتی را وارد کنید: - به حروف بزرگ و کوچک توجه شود:پر بیننده ترین
دیگر خبرها
تبلیغاتدرباره ما  |  ارتباط با ما  |  تبلیغات  |  آمار بازدیدکنندگان |  جستجو  |  فید مطالب

استفاده از کلیه مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.

طراح : شرکت گذرگاه وارثان لارستان‬